Понеділок - П'ятниця 08:30-17:00Субота та неділя - ВИХІДНІ097 686 9150ogiv@ukr.netсмт. Клевань, вул. Деражненська, 39Рівненська область

Проект "Заговори знову"

01.08.2018 300

На базі Республіканського центру лікування та реабілітації наслідків нейротравми (Зав. центру Климович Руслана Олександрівна) КЗ «Рівненський обласний госпіталь ВВ» на протязі чотирьох тижнів за сприяння волонтера Наталії Арестової (ГО «Громадська сотня Львів») проводилась інтенсивна програма терапії мови в рамках авторського проекту афазіолога Оксани Ляльки «Заговори знову».
Це була цілісна програма реабілітації бійців з важкими черепно-мозковими травмами, які супроводжуються розладом мови, та, одночасно, навчання фахівців основам когнітивної науки, когнітивної нейропсихології та афазіології. До програми були залучені 10 учасників АТО з порушеннями мови, які виникли в результаті травм або гострого порушення мозкового кровообігу.
У рамках програми волонтери-учасниці дізнавались про сучасне розуміння обробки мови і методи її терапії, мали 50 годин лекцій, 40 годин практики з пацієнтами, відразу ж використовували набуті знання на практиці з ветеранами АТО. Також, самостійно опрацьовували статті науковців Великобританії, Австралії, переймали міжнародний досвід, мали відеолекції професорів з терапії мови.
Навчання супроводжувалось цікавими екскурсіями, в рамках яких екскурсовод Інна Львівська на волонтерських засадах познайомила учасників програми з славною історією розбудови Клеваня та роду Чорторийських, розкрила таємниці Клеванського костелу, мальовничої безодні. Поїздка до Рівного з відвідуванням популярних туристичних об’єктів нашого краю «Тунелю кохання», «Музею бурштину» назавжди запам’ятається волонтерам-афазіологам і пацієнтам. Ця подорож стала можливою дякуючи організації та медичному супроводу працівників госпіталю (Галина Гапич, Софія Гладюк, Дмитро Разкевич, Галина Мачука) та допомозі волонтера Григорія Пилипа.


Один коментар

Коментарі закриті.


КП "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради © 2019 - 2024